zaključek bralne značke 2015/2016

V ponedeljek, 6. junija 2016, smo v dvorani Kulturnega doma v Šmarjeti podelili priznanja vsem učencem šole, ki so v šolskem letu 2015/2016 opravili vsaj 1 bralno značko.  Letošnji 9. razred so bili prav posebni, saj jih je kar 74 % vseh devetarjev vseh devet let opravilo bralno značko, za kar jim iskreno čestitamo.

Gost na prireditvi ob zaključku bralne značke je bil humorist in stand-up komik Boštjan Gorenc – Pižama, ki nam je predstavil nekaj izkušenj ob prevajanju knjig ter prikazal sodobni pogled na slovenske klasike.

Pred tem pa smo si ogledali mini mjuzikl, za katerega so naredile scenarij učence 6. a razreda. Pa ne čisto vse. Samo 8 njih. Pomagala pa sta jim še dva fanta. Scenarij se jim je napletal v glavi že v 5. razredu s pomočjo učiteljice Helene Vidmar, dokončale pa so zgodbo in same tudi režirale pod mentorstvom učiteljice Tadeje Molan. Mjuzikl so poimenovale Zmešnjava pravljic.

Več o bralni znački si lahko preberete na spletni strani šolske knjižnice.

Ta vnos je bil objavljen v Novice 2016. Zaznamek za trajno povezavo.