Sprejem prvošolčkov

Na Osnovni šoli Šmarjeta prvošolčke učenci in učitelji vsako leto slavnostno sprejmemo medse. Tudi letos ni bilo drugače. Tako smo včeraj, 17. 9. 2020, na dan zlatih knjig, dan, ko se začne bralna sezona, v šolsko skupnost sprejeli 43 prvčkov 1. a in 1. b razreda. Društvo Bralna značka Slovenije jim je, kot je že v navadi, letos podarila knjigo Slavka Preglja Smejalnik in cvililna zavora. Učiteljici Tea Povše in Nina Leban ter drugi strokovni delavki Irena Zupančič in Polonca Gregorčič so jih naučile že dovolj pesmic, da so se na kratki prireditvi pred člani šolske skupnosti in parlamenta ponosno prestavili. Manjkala pa ni tudi slavnostna prvošolska zaobljuba, katero so ponosno ponovili za predsednikom šolskega parlamenta, Žakom Jegličem.

Dragi naši prvošolčki, radi se učite, pomagajte sošolcem in sošolkam ter spoštujte vse, s katerimi se srečate. Vsaka pot se začne s prvim korakom. Po naši poti korakate od 1. septembra. Vsi na šoli vam želimo čudovito devetletno potovanje skozi deželo znanja in čim manj ovir na njej.

Mentorica ter člani šolske skupnosti in parlamenta,

Lea Blažič Lipoglavšek