Obisk terapevtskih psov

V sredo, 5. junija 2024 popoldan, smo na igrišču vrtca Sonček s puncami od 4. do 6. razreda OŠ Šmarjeta, gostile dva terapevtska para iz Slovenskega društva za terapijo s pomočjo psov Tačke Pomagačke. Pri organizaciji dogodka nam je pomagala tudi psihologinja Manca Seničar, za kar se ji lepo zahvaljujem. Za zaključek krožka za punce tega šolskega leta, sem povabila k sodelovanju ga. Marinko Srebrnjak, ki je zaslužna članica Društva tačke pomagačke, saj se že 14 let trudi pridobiti nove prostovoljce in pripravniške pare na področju Dolenjske, ki bi pripomogli, da bodo vsi, ki terapije s pomočjo psov potrebujejo in si jih želijo, bili teh tudi deležni. Spoznale smo ga. Marinko z njenim škotskim ovčarjem Winnerjem in gospo Brigito z njenim škotskim ovčarjem Hachijem. Izvedele smo, da društvo izvaja svoje plemenito delo že 17 let. Delo izvajajo prostovoljno, kar pomeni, da za to niso plačani. Del svojega prostega časa namenijo ljudem, da jim izboljšajo kakovost življena. Obiskujejo starostnike in jim s tem polepšajo dan, berejo skupaj z otroci, obiskujejo vrtce, šole in varstveno – delovne centre. Punce so se preizkusile v kvizu z Winnerjem in Hachijem. Izvedele smo, da je Hachi Winnerjev vnuk. Punce so ju nato še skrtačile in poslušale njuno dihanje in bitje srca s stetoskopom. Dogodek smo zaključile s sprehodom po travniku. Kužkoma so punce ves čas dajale določena povelja, za kar sta si prislužila priboljške. Gostom smo se zahvalile tako, da smo jim podarile nekaj pasjih priboljškov. Naše druženje je prehitro minilo, zato smo se dogovorili za sodelovanje tudi v prihodnje. Zahvaljujemo se vrtcu Sonček, da nam je odstopil miren prostor v senci, da smo lahko izvedle ta izobraževalno – terapevtski dogodek. Lepa hvala ga. Marinki ter njenemu Winnerju, ga. Brigiti in njenemu Hachiju, da so se nam predstavili in se družili z nami. Želimo jim uspešno delo še naprej in se že veselimo naslednjega srečanja.

Janja Omahen, šolska svetovalna delavka in mentorica krožka za punce.

Ta vnos je bil objavljen v Novice 2023. Zaznamek za trajno povezavo.