Zdrav življenski slog

eu logo mizs planica logo1

Od 1. 9. 2014 smo vključeni v programa »Zdrav življenjski slog«. Program je delno financiran iz Evropskega socialnega sklada ter Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport.  Izvajal se bo med šolskim letom, v času počitnic in ob sobotah. Za učence OŠ Šmarjeta je storitev brezplačna. Program, v obsegu 20 ur tedensko, bo tudi v šolskem letu 2017/2018 izvajal profesor športne vzgoje Aleš Lindič.

CILJ PROGRAMA je dodatno spodbuditi osnovnošolske otroke k oblikovanju zdravega življenjskega sloga. S pomočjo dodatne športne aktivnosti, ki jo ponuja program, aktivno vključiti od 20 do 30 % osnovnošolske populacije na OŠ vključenih v program, zagotoviti zainteresiranim učencev 5 ur športnih aktivnosti na teden, odpravljati posledice negativnih vplivov sodobnega načina življenja (vadba za primerno telesno držo, odpravljanje ploskosti stopal, odpravljanje debelosti, razvoj splošne vzdržljivosti). S programom želimo zagotoviti otrokom, vključenim v program, priporočeno vsakodnevno strokovno vodeno vadbo, v skladu s priporočili EU smernic za telesno dejavnost in v skladu s Strategijo Vlade RS na področju telesne (gibalne) dejavnosti za krepitev zdravja, ki ima pozitivne učinke na zdravje otrok.

Urnik ZŽS 2017/18